Modlitwa Ewangelią każdego dnia…..

Boże, litości! …….bo się zaraz naprawdę nawrócę ;)

….Taki okrzyk w duchu się u mnie pojawił, po przeczytaniu fragmentów z książki „Modlitwa Ewangelią na każdy dzień”….

Bardzo polecam rozważania, które pomagają wejść w modlitwę i utrzymywać swój wzrok na Jezusie. O czym zapewnia Jezus jak bardzo jest to ważne, mówiąc:

 Światłem ciała jest twoje oko. Jeśli twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli jest chore, ciało twoje będzie również w ciemności. Patrz więc, żeby światło, które jest w tobie, nie było ciemnością. Jeśli zatem całe twoje ciało będzie w świetle, nie mając w sobie nic ciemnego, całe będzie w świetle, jak gdyby światło oświecało cię swym blaskiem.” Łk11,34-36

Dla przykładu podaję dwa zachęcające fragmenty z książki:

▼Dla czytania, gdy Maria Magdalena stała przy pustym grobie i płakała, że zabrali jej           Pana, jednym z punktów wprowadzających w medytację jest:

„Skupię mój wzrok na Magdalenie w chwili gdy słyszy swoje  imię „Mario!”. Zauważę, jak w jednym momencie zmienia się jej spojrzenie, jej twarz. Jezus pełnym miłości „Mario” wydobywa jej serce z grobu rozpaczy.”

 ▼ Natomiast do czytania na Wielki Czwartek jednym z punktów do rozważań jest:

„Zwrócę uwagę na zachowanie uczniów, zwłaszcza zamieszanie Piotra, gdy Jezus umywa im nogi. Wyobrażę sobie,  że Jezus podchodzi do mnie, pochyla się, klęka, umywa moje stopy i wyciera je. Spotykam się ze spojrzeniem Jezusa……..”

Na jednej stronie książki jest cała treść czytania, a na drugiej znajduje się mniej więcej zazwyczaj osiem punktów wprowadzających w modlitwę.

Na zbliżający się czas Wielkiego Postu polecam tom 2:

Modlitwa Ewangelią na każdy dzień T. 2. Wielki Post – Wielkanoc.Kliknij tutaj.

Ale są również pozostałe trzy tomy z tej serii:

Modlitwa Ewangelią na każdy dzień T. 1. Okres Adwentu i Bożego Narodzenia. TUTAJ.    Modlitwa Ewangelią na każdy dzień T. 3 Okres Zwykły (tygodnie I – XVII). TUTAJ.  Modlitwa Ewangelią na każdy dzień T. 4 Okres Zwykły (tygodnie XVIII – XXXIV). TUTAJ.

 

(…)

Bo, co to w ogóle  jest wiara?

…………………………………………………………………………..……………………….

Wiara to MIŁOŚĆ :)  …Sednem wiary jest Doświadczać PEWNOŚCI MIŁOŚCI, PEWNOŚCI, ŻE JEST SIĘ KOCHANYM…. Być przekonanym i poczuć, że Jezus przede wszystkim ma ogromne serce, zdolne objąć świat :)

Przyjmij Tę Miłość :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.