Dziś pierwszy dzień nowenny!

Dziś, w czwartek 10 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach. Treść Nowenny znajduje się na stronie Episkopatu Polski i bardzo ubogaca swoją treścią i rzetelnie przygotowuje do wywyższenia Pana w naszych sercach :)

Można ją odmawiać do woli :) A jest to piękna nowenna, dzięki której możemy wyprosić u Pana Boga łaskę najcenniejszą – by został wywyższony w naszych sercach. W dzisiejszym zabieganym świecie nastawionym na sukces, nieraz można Boga zdetronizować… zapomnieć o Nim w istotnych momentach – gdy mieliśmy możliwość zaświadczyć o Miłosiernym Bogu… nagle nie trafiliśmy do celu. W języku greckim słowo grzech to „hamartia”, co właśnie znaczy dosłownie: „nietrafienie do celu”.

Jezusa możemy stracić na trzy sposoby: raptownie poprzez grzech, ślepo, uważając że atrakcje tego świata są milsze niż rzeczy pochodzące od Niego, i powolnie, stopniowo stając się nieczuli z twarzą zwróconą ku Niemu, jak zdarzało się również podczas pobytu Króla na ziemi.

„Miesiąc ku czci św.Józefa” Bł. Bartolo longo

Jaki jest nasz cel? A dokładnie cel chrześcijan… ludzi podobno żyjących na tym świecie, ale nie z tego świata… ludzi, których Ojczyzna jest w Niebie? Ta nowenna przypomina o istocie naszej wiary. Przygotowuje do dokonania Intronizacji :) Boga w sercu na Króla i Pana. Wydaje mi się, że ta nowenna jest takim przygotowaniem wstępnym, gdy potrzeba szybkiej powtórki z tego co jest sednem naszej wiary, bo już zaczynamy się w niej gubić…a może tak naprawdę i Boga gubić….I kiedy potrzeba motywacji by poddać się łasce Bożej, to ta nowenna jest strzałem w dziesiątkę. Gdy osobiście tak w ciszy sobie ją odmawiam, to faktycznie mnie pokój Boży ogarnia :) czuję jej wartość :) wiem, że zawsze mogę po nią sięgnąć i  poprosić Boga, bym nigdy się od Niego nie odwróciła….

Dlaczego piszę o takich sprawach niby logicznych dla chrześcijanina?

Otóż już wiele wskazywało, że 19 listopada 2016r. będzie najważniejszym dniem w historii współczesnej Polski, który ma się stać błogosławieństwem dla innych narodów. Tego dnia do niedawna było mówione, że odbędzie się Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla i Pana Polski. Forma nabożeństwa została zmieniona na Akt wywyższenia Go w naszych serach. Ale wierzę, że są to pierwsze i konkretne kroki przygotowujące i prowadzące Naród Polski do dokonania Intronizacji z Rządem na czele :) Ale o samej Intronizacji napiszę w kolejnych wpisach…. na razie przygotujmy się by przeżyć czas teraz w Łagiewnikach i zasłuchać się w słowo, jak Maryja :)

Królestwo Chrystusowe przyjdzie do Polski przez Intronizację.

Możliwość komentowania jest wyłączona.