Uwielbia dusza moja Pana (Łk1,46)…

Przyjdź Duchu Święty!

Maryja jest jak krzew Mojżesza, od wewnątrz płonie Ogniem Ducha, Jej miłość jest dzięki temu niepokonana. Proś Boga, by Cię rozpalił swoim ogniem, byś płoną i zapalał innych dla Niego/ s.Tomasza Potrzebowska CSC

*

„Szukajcie Mnie, a żyć będziecie” (Am5,4)

Szczęśliwy ten, dla którego Dobry Bóg jest na pierwszym miejscu…

On mówi: Pójdź za Mną, a otrzymasz stokroć więcej (Mk10, 28-31)… Byśmy prawdziwie ufali Bogu, który jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata (Mt28,20).

Bóg jest miłością i pragnie by nasze relacje były w duchu miłości i byśmy korzystali ze wszystkiego w duchu miłości… To złodziej (zły) przyszedł kraść, zabijać i niszczyć, a Jezus przyszedł na to, byśmy  mieli życie w obfitości – pełne pokoju ducha, a nie depresji, lęków (J10,10)…

~*~

Wszystko czynić, mówić na chwałę Bożą… nie na swoją chwałę, ale na Bożą :)

Jezus mówi zajmij się Mną, a ja zajmę się tobą…

Szukajcie wpierw królestwa Bożego,  czyli pragnę stać się drugim Chrystusem….

Szukajcie wpierw królestwa Bożego (Mt6,33)… we wszystkim co robimy, mamy się motywować tym, by szukać całym sobą Jezusa, bo tam, gdzie obecny jest Jego duch – tam jest wolność!… Szukajcie królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane… będziemy czerpali ze skarbca łask Bożych :) … Dlatego trzeba być człowiekiem odpowiedzialnym za swoje czyny, za swoją postawę, bo kto w małych rzeczach jest wierny, w swojej codzienności, ten i w wielkich wierny będzie (Łk16,10) ;)

~*~

Czyń na chwałę Pana, ciesz się Nim, czerp z Jego miłości…

Na początku nic nie czujesz i głupotą ci się wydaje, np. gdy dzień był do bani, coś nieprzyjemnego cię spotkało… Jak tu Boga uwielbiać i się Nim zachwycać? …ale to jest dawanie Jemu znaku, że pragniesz by przy tobie był :) I On przychodzi… Bo nieraz patrzymy na Niego przez pryzmat doświadczeń z drugim człowiekiem, jeśli po Bogu spodziewamy się czegoś złego, to dlatego, że doświadczyliśmy tego od jakiegoś człowieka…Trzeba pamiętać że człowiek jest stworzeniem Bożym, a nie Bogiem… Człowiek do końca nie ma poznania tego co robi… Jezus na krzyżu powiedział: przebacz im Ojcze, bo nie wiedzą co czynią… Zatem drugiej osobie nieustannie trzeba przebaczać i wreszcie musi do nas dotrzeć, że Bóg nie jest jak ludzi i że On naprawdę jest Dobrym Ojcem :) To anioły otrzymały dar poznania do końca, komu będą służyć i się kłaniać… i stąd niektóre się zbuntowały, że się nie zgadzają i wylądowały w piekle. Ale człowiek tu na ziemi nieustannie może wybierać i tym samym się poprawić… trzeba wierzyć…. To Bóg jest niezmienny, Dobry, nieustannie ten sam, kochający, przebaczający, który mówi przyjdźcie do mnie a ja wam pomogę (Mt11,28)…

~*~

Uwielbiam cię Panie!

*

Bóg naście lat temu wkroczył w moje życie z ogromnym ładunkiem miłości :) Jak On mnie podczas mszy św. ogarniał niesamowitą miłością, że mi się potok łez lał z oczu, to jeszcze po mszy to trwało…  Tak wielką miłością mnie Pan ogarniał każdego dnia na mszy św., że uznałam ją za pewnik i przestałam się Nim konkretniej zajmować… Myślałam, że tak ogólnie już rozumie o co chodzi z tą naszą wiarą i chciałam już na własną rękę – czyli o własnych siłach wiarę praktykować… Dotarło do mnie z czasem, że ja otworzyłam się na to doświadczenie szczególnie rozważając słowo Boże – w ten sposób rozważam o wartościach Jezusa, jakie On propaguje… wtedy łatwiej stanąć w Jego obecności, myśleć o nim realnie, że jest… to jest właśnie trwanie w Bożej obecności… no i ja poprzestałam na codziennym przyjmowaniu Jezusa w Eucharystii, bo On mi się tak za każdym razem udziela, ale w delikatniejszej wersji… św.Jan od Krzyża pisze, że na początku Pan przychodzi nieraz z wielką mocą, ale tak nie będzie cały czas – grunt to trwać w miłości Pana, tu nie chodzi o spektakularne wydarzenia… chodzi o to, by trwać sercem przy Jego sercu…. Przylgnąć do Niego tak, że nikt nas nie doklei :)

Ale właśnie zaprzestałam poznawania Pana przez słowo i trudno było nieraz się Go uchwycić jak wokół burza życiowa szalała… Stąd właśnie piszę bloga i sobie fajnie porządkuję tą wiarę. I zaczyna ono fajnie owocować :)

Jakiś rok temu jednak przyśniła mi się Maryja i mówi do mnie: Przyjmij miłość :) Z czasem dostałam potwierdzenie, że moją drogą jest wspólnota świeckiego karmelu. Tam spotykamy się raz w miesiącu, ale codziennie osobiście praktykujemy modlitwę w Bożej obecności :) Przez pierwsze cztery miesiące to tylko potrafiłam o 21:00 wejść w tą modlitwę, nie było łatwo, ale teraz już potrafię wejść w kontemplację w każdej chwili dnia. Jakby co – jest fajna książka o kontemplacji, gdyby ktoś był zainteresowany… Potem, pod koniec 2016r. – Maryja mi się znowu przyśniła. To było coś takiego, że najpierw ja siebie zobaczyłam, jak jestem skupiona na wszystkim, co niepotrzebne – zamiast na Bogu… na niepotrzebnych sprawach, które nieraz życie zatruwają. A potem zobaczyłam jak Maryja w codziennych obowiązkach, trwa w obecności Bożej :) i jest wokół niej cisza i spokój serca :)

Jest taka książka „Mistyczne miasto Boże” – wizje Marii z Agredy o życiu Maryi (TUTAJ znajduje się w formacie pdf – coś pięknego). I na okładce tej książki można tak symbolicznie zobaczyć jak Maryja trwała w obecności Bożej :)

Maryja w swoich codziennych czynnościach myślą zajęta była  Bogiem… czyli wszystko czyniła na Jego chwałę… a trwać w obecności Bożej, to przyjmować Jego miłość :)  I wokół niej i w niej była cisza… pokój jakiego właśnie świat dać nie może…

Uwielbiaj Pana, bo On mieszka w chwale swego ludu (Ps22,4) :) Tak otworzysz się na przyjęcie Jego miłości :)

*

Jeśli zaś chodzi o zło na świecie, to dobrze jest brać przykład ze św.Franciszka. Lepiej wylać łzy bólu na adoracji krzyża Jezusowego, niż skupiać się na tym jakie jest zło na świecie. Kiedy przed Panem trwamy, to On nas napełnia swoją miłością i wtedy możemy stać się Jego narzędziem pokoju. Już od nikogo raczej nie oczekujemy, ale sami pragniemy dawać co najlepsze :) A gdy skupiamy się na tym co zrobił ten czy tamten… oczywiście trzeba reagować na zło, ale nie zajmować nim zbyt długo myśli, bo my sami siebie zaczniemy z czasem katować. Myśli pochłonięte złem, wywołują w nas frustracje.

Apokalipsa to czas wielkiego ucisku… gonimy za wszystkim, co może z czasem okazać się wielką ułudą i czas, który miał być pięknie przeżyty, stał się czasem utrapienia. Pan Jezus mówi przyjdźcie do Mnie utrudzeni a ja was pokrzepię :) A my dajemy się napędzić, że trzeba mieć to i to i jeszcze tamto… goń i goń… chciwość ludzka sprawia ten ucisk… a szczególnie 7 grzechów głównych nas napędzają negatywnie…

Zbudź się o śpiący gdyż jaśnieje ci Chrystus! Ef5,14

*

Raz wybrawszy codziennie wybierać muszę. Jeśli ktoś wybrał Jezusa za swojego Zbawiciela, to wie, że tego wyboru musi dokonywać każdego dnia na nowo ;) I tak jest ze wszystkim… wybrałam tą robotę, to codziennie muszę się nieraz zaprzeć, żeby tam dojść… niektórzy dobrze trafili, to chodzą z przyjemnością :) Albo wybrałam kogoś na męża, czy ktoś wybrał sobie żonę – to już codziennie do końca waszych wspólnych dni dokonujecie wyborów, że to jest ta osoba i żadna inna…  odrzucacie wszelkie pokusy, które kuszą, by może dać sobie spokój…. Codziennie na nowo wybieracie, bierzecie krzyż, który przy Bogu prowadzi ku zmartwychwstaniu, bo to jest właśnie MIŁOŚĆ ….. codziennie na nowo poprzez konkretne czyny….

Zawierzenie. W naszej parafii odbyło się Seminarium odnowy wiary i pewien ksiądz mówiąc o zawierzeniu, podał przykład ze swoim bratem. Dopiero co wziął ślub i miał wypadek. Mógł zostać kaleką, a żona mogła go zostawić bo po co z nim być… Takie myśli nurtować mogły każdego z małżonków. Ale ten ksiądz zawierzał Bogu nieustannie swojego brata. Nie jest kaleką, wyszedł z tego i małżeństwo się nie rozbiło. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to będzie wszystko na swoim właściwym i będzie życie w obfitości :) Choć zły widząc miłość, będzie deptał nam po piętach, żeby wiarę wybić z głowy…

Oczywiście trzeba pamiętać, że trzeba pozwolić Bogu działać po swojemu. My trwamy w zawierzeniu: Jezu, Ty się tym zajmij… Bądź wola Twoja! Robimy swoje, co możemy, a resztę pola do działania pozostawiamy Bogu… Niech nas prowadzi i uwalnia, niech nam błogosławi i niech w naszym życiu zwycięża :)

*

Także ważne jest pamiętać, że Niedziela jest Dniem Pańskim. Czyli dobrze jest ją przeżyć na chwałę Pana – spotkać się z Nim podczas Eucharystycznego dziękczynienia, zjednoczyć się z Nim – Najwyższym Kapłanem Jezusem…. A potem czas można spędzić wśród bliskich budując więzi pełne pokoju, w radości… Wtedy w tygodniu możemy pędzić ;) bo wiemy, że znowu przyjdzie dzień, kiedy będziemy razem – nie skazujemy się w ten sposób na samotność we własnej rodzinie… a i w tygodniu z czasem się okaże,  że potrafimy dla siebie znaleźć chwilę :)

Trwaj w miłości Pana, bo św. Tereska od Dzieciątka Jezus powiedziała, że podniesienie agrafki z miłości może nawrócić duszę. Jesteśmy mistycznym ciałem Chrystusa – Jezus jest głową, a my członkami ciała…. Stan jednego członka w kościele wpływa na jakość pozostałych… Thomas Merton powiedział, że nie ma członka w kościele, który by nie zawdzięczał czegoś karmelowi. Te siostry tam zamknięte trwając w miłości Pana,  wypraszają dla każdego z nas wiele łask….

Raz się tak zastanawiałam, co to znaczy mieć dobrą wolę?  Czy teraz muszę analizować z osobna każdą myśl pod kątem: czy jest dobra czy nie, czy ja faktycznie pragnę dobra?…. Zapewne odpowiedź jest w Biblii, ale jak sobie pomyślałam, że jak bym miała teraz szukać odpowiedzi i czytać Biblię od początku do końca, to taka metoda raczej mi się nie uśmiecha… No i nagle przyszło mi słowo: pragnijcie tego co w górze, a nie tego co na ziemi…. No i lecę do laptopa, na necie szukam podobnej frazy, bo tam wyskakują konkretne cytaty z Pisma – jeśli zapodam wujkowi google o co mniej więcej mi chodzi… no i wyskoczyło:

 

Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.  Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu.  Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. Kol3,1-4

 

Czego więc pragnąć?… Przecież tam Duch Święty króluje… a owocami Ducha Św są:

 

Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. Ga 5, 16. 22-23a. 25

 

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, * spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

~*~

Dużo ostatnich wpisów poświęciłam pokorze. Powodem tak naprawdę było to, że ja już sama nie wiedziałam co to znaczy słuchać Boga i wypełniać Jego wolę. To tak wzniośle brzmi… A się okazuje, że to jest bardzo prosta sprawa.

Kochaj i czyń co chcesz – powiedział św. Augustyn :)

Trwaj w miłości Pana, a wszystko co uczynisz, będzie uświęcone Jego Duchem. W liście do rzymian pisze:

Unikanie zgorszenia

Przestańmy więc wyrokować jedni o drugich. A raczej to zawyrokujcie, by nie dawać bratu sposobności do upadku lub zgorszenia.  Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste.  Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, nie postępujesz już zgodnie z miłością. Tym swoim [stanowiskiem w sprawie] pokarmów nie narażaj na zgubę tego, za którego umarł Chrystus.

Niech więc posiadane przez was dobro nie stanie się sposobnością do bluźnierstwa! Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.  A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi.  Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu.  Nie burz dzieła Bożego ze względu na pokarmy! Wprawdzie każda rzecz jest czysta, stałaby się jednak zła, jeśliby człowiek spożywając ją, dawał przez to zgorszenie.  Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi .

A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.Rz14, 13-23

Tutaj jest w powyższym fragmencie poruszona sprawa tego, które pokarmy są czyste, a które nieczyste. Pokarmy wszystkie są czyste. Nieczyste jest to co wychodzi z naszego serca.

Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym.  Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa,  cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota.  Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym». Mk7,20-23

O serce musimy dbać i o swoje pragnienia. Żeby nas nie zadusiły nasze żądze, trzeba trwać w miłości Bożej. Bóg od nas nie wymaga niczego poza tym, co nam w duszy gra ;)

Pragnienia trzeba mieć, bo życia za nas nikt nie przeżyje. Gdy ich nie mamy i wszystko nam jedno, to może to zwykle świadczyć o depresji… Pan chce byśmy żyli pięknie… serio… On chce nam błogosławić :) Nasze życie jest jedyne i wyjątkowe, nigdy więcej się nie powtórzy ktoś taki jak każdy z nas :)

Stąd każdy z nas jest wyjątkowy i tym samym droga, którą kroczymy. Ale żeby nie wpaść w pułapkę zniewolenia pragnieniami, by się nie stały kulą u nogi i byśmy nie wpadli w pożądliwość, to dobrze jest trwać w miłości Pana… bo mamy korzystać z darów Bożych w duchu miłości…

Przyjmować Jego miłość, to…

Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili.  Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.  Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.  Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie.  A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje.  Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen. 1P5,5-11

*

Uwielbiaj Pana w tych swoich pragnieniach, nie naciskaj, nie wymuszaj bo zły wprowadzi cię we frustracje…

Niech żyje Chrystus zawsze w sercu mym!

Na zawsze, na zawsze, na zawsze w sercu mym!

*

To Bóg jest naszym zwycięzcą! Nie naszą siłą, lecz mocą Ducha Św (Za4,6) On dokończy dzieła… sami z siebie tylko możemy się wysilać i raczej rzadko wychodzi…. To chyba większość zna z autopsji… ja też ;) Ciągle mi chodzi po głowie taki wykładowca, z którym szłam sobie lata temu na uczelni i on mi powiedział: Lepiej jest się uczyć na czyiś błędach… ech….

*

!!!!!!!!Jezus zawsze pytał przed uzdrowieniem: Co chcesz abym ci uczynił? !!!!!!!!!

~*~

On pyta nieustannie każdego z nas… Bóg pochwala piękne pragnienia, Jemu zależy byśmy zaczęli wreszcie pięknie żyć… nie bój się spotkać ze sobą :)  i zacząć wreszcie nazywać swe pragnienia… u Boga wszystko jest możliwe… u człowieka nie, ale u Boga TAK!

Odwagi! Nie lękaj się mieć pięknych pragnień! Jezus mówi – Jam zwyciężył świat! (J10,33) To jest możliwe, ale beze mnie nic uczynić nie możecie (J15,5)…

Potrzeba odwagi by przyjąć mądrość krzyża, ona jest głupstwem dla tych co kochają mądrość świata…

Piotr wzywa w Pierwszym wystąpienie Głowy Kościoła (Dz2) do nawrócenia podczas pięćdziesiątnicy:

Nawróćcie się z tego niewiernego plemienia! (Dz2,40)

*

Słyszałam świadectwo o takiej pani, która była po rozwodzie  z mężem i po tych doświadczeniach zaczęła zbliżać się tak autentycznie do Jezusa. Nieraz Jemu opowiadała, jak sobie wyobraża, jak by to było z powrotem z jej mężem – opowiadała o swoich pragnieniach i wizji szczęśliwego życia u boku męża… Doświadczyła widać Pana i uwierzyła, że można jednak pięknie żyć – to zaczęła tego pragnąć ;) No i to wszystko zaczyna stawać się realne, jej pragnienia się urzeczywistniają… Rozumiecie? Facet, że niby jej powiedział że zakochał siew innej i był rozwód… oczywiście ona w tym czasie pustyni, po rozwodzie też przyjrzała się sobie, gdzie też i ona zawiniła w tym wszystkim…. Teraz są na swoim nowym em…. Na nowym mieszkaniu razem… tak jak sobie marzyła ;) Ale takie cuda to tylko, gdy będziemy w relacji z Bogiem :) U Boga wszystko jest możliwe :)

*

Wysławiajcie Pana!

Gdyż wielkie rzeczy nam uczynił!… i nieustannie pragnie nam błogosławić :)

Niech mówią między narodami… Polska rodzina jest Bogiem silną!  ….

W tym również Wodzisław Śl. ;)

*

Dzięki mocy krzyża możemy być jak Chrystus, adoruj krzyż w swym sercu – polecam Litanię zwycięstwa – na którym Jezus zwyciężył świat… adoruj i naśladuj Jego łagodność….

Bo Zazdrosna miłość to sprawiła  (Iz37,32)…

On nas w sumie tak ogólnie nie potrzebuje z jednej strony, ale  z drugiej bardzo pragnie z nami być :)

Jezus jest miłością, miłość kocha dzielić się sobą, kocha służyć aż do końca…. To musi być straszny ból zadawany Miłości, gdy ktoś ostatecznie Nią gardzi….  Gdy dusza na amen mówi Bogu NIE…. Jezus właśnie, gdy w Ogrójcu prosił by Bóg odebrał ten kielich goryczy, to miał na myśli, że najstraszniejszym bólem dla Niego jest oddać życie za dusze, które i tak Nim pogardzą….

Mamy być łagodni jak gołębie i przebiegli (roztropni) jak węże (Mt10,16) …. Walczę o dobro, bo wierzę, że po swojej stronie Wszechmogącego Boga mam :) więc wyznaję Jego zasady… a On będzie rozwalał moich wrogów :) stąd naprawdę trzeba skończyć z życiem w nieustannym gniewie…  gniew to reakcja na to, że coś się złego dzieje, ale nie można nieustannie nim żyć, ale wziąć krzyż i walczyć o dobro… zabrać się za sprawę, zacząć ją rozwiązywać… ufając Panu… On naprawdę  nawet kiedy nam się wydaje, że jesteśmy w ciemnym tunelu bez wyjścia – wskaże drogę.

Mamy być przebiegli… jak Jezus – ON nie otwierał się przed ludźmi, bo wiedział co jest w człowieku… Gdy pytał Piotr jaką śmiercią umrze Jan, to Jezus pyta go: A co ci do tego? Gdy faryzeusze Go próbowali podejść i pochwycić na jakimś błędnym stwierdzeniu, to Jezus odpowiadał pytaniem na pytanie. Gdy Maryja powiedziała na weselu w Kanie, że nie mają już wina… to On spytał, czy to już Jego pora na ujawnienie się?…. Umierając na krzyżu przechytrzył szatana, śmierć zwyciężył… bo zmartwychwstał :)

Kiedy tłumy szły przez kilka dni za Jezusem, On poddał Filipa próbie (J6,6)…. Bo sam wiedział co ma czynić… I odmówiwszy dziękczynienie Ojcu, rozmnożył chleb i wyżywił tłumy.

*

Kto trwa na modlitwie słowem Bożym – daję się prowadzić Duchowi Św… zbudował w ten sposób dom na skale i będzie wychodził obronną ręką…. Z trudów… Bo otwiera się w ten sposób na błogosławieństwo Boże…

Na krzyżu z serca Pana Naszego Jezusa wypłynęła krew, która uzdrawia i woda – Jezus samarytance powiedział, że On da wody darmo pić, po której już nie będziemy pragnąć (J4,14)… nasze pragnienia się wyciszą, staną się pragnieniami Bożymi… po myśli Bożej… gdy otworzymy się na działanie Ducha Świętego w naszym życiu :)

Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.  Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był.  Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo. Jk1,22-25

„Pismo jest nie tylko natchnione przez Boga, ale jest również podstawą naszych chrześcijańskich poglądów. Ono daje nam Bożą perspektywę, jak powinniśmy żyć i jak możemy być owocnymi świadkami naszego Pana Jezusa Chrystusa.”

Źródło: agape.pl

*

Skoro jesteśmy dziećmi Boga, to On jest naszym Tatą, Tatusiem, Dobrym Ojcem…. A nawet po żydowsku naszym Tate… to nasz Abba, Tatuś!

 

PAN NA NAS CZEKA, NA KAŻDEGO Z NAS. Po co? Aby nas objąć. Tylko tyle…. Papież Franciszek

 

Pan pomógł mi zrealizować swoje marzenie :) Otworzyć własną działalność :) Ja kompletnie nie wiedziałam jak się za to zabrać… On przez to też wam daje do zrozumienia, że pragnie się i wami zaopiekować. Nie musicie wierzyć ze względu na mnie, ale patrzcie na znaki :)

Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.  Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.  A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.  O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. J14,10-14

 

Serio… kto odważny, niech wierzy ;)

 *

Poczęcie Jezusa w łonie Maryi było dla niej realnym dotknięciem Boga, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Pomyśl o poczęciu Jezusa i zadaj sobie pytanie: jak wszechmogący jest w twoich myślach Twój Bóg? Czy nie stawiasz Mu granic? /

s. Tomasza Potrzebowksa CSC

*

SŁOWO BOŻE PRZYJĘTE Z WIARĄ, MA MOC ZROBIĆ PORZĄDEK Z NASZYM ŻYCIEM :)

*

Z Jezusem trzeba przebywać poprzez rozważanie o Nim, św. Teresa Wielka 20 lat korzystała z dobrych książek, by móc się z Nim spotkać z wiarą że On jest, bo wtedy łatwiej się jest do niego zwrócić…. Trudno miała ze znalezieniem dobrego kierownika, ale wydaje mi się, że kierownik to towarzysz, on nie ma nas prowadzić za rękę, Jezus chce mieć z każdym z nas taką silną, jedyną, niepowtarzalną relację :) kierownik tylko towarzyszy, wspólnota również…. Wspomagają nas w dążeniu do zjednoczenia  z Panem… ale to nie zastąpi indywidualnej relacji….z Jezusem…

Modlitwa według św. Teresy Wielkiej…

„Modlitwa wewnętrzna jest to, zdaniem moim, poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie i wylewna, po wiele razy powtarzana rozmowa z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje” (Ż8,5)

Jezus mówi, że kto zachowuje Jego słowo,  to zbudował dom na SKALE (Łk6,48-49) – Tak Ważne jest rozważać fragmenty szczególnie NT. Potem Jezus mówi, że dusza która nie zachowuje słowa, to sprowadza na siebie nieszczęście (Łk11,24-25)– bo zło, które zostało wyrzucone, bierze siedmiu gorszych i wraca do wymiecionego pokoju serca i robi większy bałagan…. Zły jak widzi miłość, to zaczyna deptać po piętach, żeby nam wybić wiarę z głowy, ale my  z Maryją miażdżymy mu głowę :) Walka i tak jest wygrana ;)

~*~

Był taki czas, że udawało mi się odmawiać różaniec codziennie i raz miałam taki sen, że między mną a innymi ludźmi, których spotykam w codzienności wije się taki bardzo okropny wąż. On był taki gruby  i sięgał mi do pasa, a jego ogon był taki gruby i długi, że by wszystkich co tam byli ogarną… No i ja tak jego głowę zmiażdżyłam swoimi dłońmi (jak komara tak się miażdż) i w miejscu jego głowy już jej nie było, a pojawił się mały dymek… Jak się obudziłam, to sobie myślałam, ze ja to czasami mam dziwne te sny, ale po jakimś czasie mi się przypomniało, że w Księdze Rodzaju o tym pisze :)  Jak odmawiamy różaniec to jesteśmy potomstwem Maryi, które miażdży głowę potomstwu węża ;)

Wtedy Pan Bóg rzekł do węża:

«Ponieważ to uczyniłeś,

bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych;

na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,

pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:

ono zmiażdży ci głowę,

a ty zmiażdżysz mu piętę». Rdz3,14-15

 

*

„Najsłodszy głos Maryi zawsze sprowadza Jej Oblubieńca – Ducha Świętego. Tam gdzie modli się Maryja, tam Duch Święty „nie potrafi” nie zstąpić. Wystarczy, że wezwie Swojego Oblubieńca, a Ten wypełnia człowieka, na którego On kładzie swoje dłonie w modlitwie. / o.Marcin Ciechanowski OSPPE

*

Szczęśliwy naród, który wielbi Boga!

UWIELBIENIE BOGA TO NIE TYLKO MODLITWA – TO STYL ŻYCIA

*

„Wdzięczność jest tym, co najbardziej przyciąga łaski Boże”

Św. Tereska od DzJ

 

Składajmy Panu każdego dnia OFIARĘ DZIĘKCZYNNĄ :)

 

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!  Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko!  O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. Flp4,4-7

 

To obietnica na dzisiejsze czasy BEZCENNA – pokój, którego świat dać nie może…. Kiedy wypełniamy te słowa, to oddajemy Bogu hołd, oddajemy Mu pokłon, wywyższamy Go w naszym sercu – bo dziękujemy Mu za wszystkie dary, którymi nas obsypuje ale i wyznajemy, że bez Niego faktycznie konkretnie dobrych rzeczy to my nie zrobimy – stąd też i prosimy Go o pomoc, mówimy co nam jest potrzebne do spokojnego życia…. Jest to Błaganie o dobro, o błogosławieństwo…. Bez Niego trudno jest wypełnić wolę Bożą objawioną w Biblii…

Przecież sama Maryja nie tłumiła uczuć i mówiła bądź wola Twoja Panie z zaciśniętymi ustami…. Ona pytała, rozważała, mówiła….kochała swojego Boga przede wszystkim i stawiała Go na pierwszym miejscu – stąd stworzyli z Józefem kochający się przede wszystkim dom, w którym mógł się urodzić sam Bóg który jest miłością – dzieciątko Jezus :) Tak właśnie będzie, gdy na pierwszym miejscu postawimy Boga który jest miłością :)

Trwanie na modlitwie słowem Bożym, na uwielbieniu Boga…. Mojego Stwórcy…. Mojego Ojca :) otwiera na działanie  Duch Św…. miłość…. Jaką obdarza się Ojciec z Synem i zapraszają do tej komunii miłości nas wszystkich…

Jezus po zmartwychwstaniu powiedział do uczniów by czekali, aż zostaną obleczeni w moc z wysoka, trwali na wspólnej modlitwie…. I tak trwali aż do dnia pięćdziesiątnicy…. Zaczyna się wszystko od modlitwy, relacji z Panem :) tej osobistej, jedynej i indywidualnej….

~*~

 „Pokorne były oczy Maryi, jak prostej i pokornej gołębicy, którymi rozważała wielkość Boga, którym nic nigdy nie umykało. I przebywał Najwyższy w jej łonie: „O jak piękna jesteś, przyjaciółko moje, jakże piękna! Oczy twe jak gołębice za twoją zasłoną (Pnp4,1)”.

Pan nie chciał zesłać Syna przed usłyszeniem od Maryi zgody. Posyła więc Archanioła Gabriela, by oznajmić o wielkim planie wcielenia Słowa, mającego zstąpić do jej łona.

O wielka pobożności Maryi! Ty uczyniłaś tę Matkę małą dla samej siebie, ale wielką przed Bogiem! Niegodną w swoich oczach, ale godną w oczach Pana, tak wielkiego, że nie może objąć Go świat. I tak, o Pani, pytam wraz ze św.Bernardem, jak byłaś w stanie połączyć w Twoim Sercu tak pokorny obraz siebie samej, z tak wielką czystością, niewinnością i pełnią łaski, którą posiadasz?

O Królowo najpokorniejsza, przez Ciebie i od Ciebie Bóg rozpoczął dzieło naszego zbawienia. Uczyń mnie częścią Twojej pokory i podaruj mi swoją miłość nieskalaną i Twojego Syna.

Duszo moja, spójrz, anioł nie jest wysłany do dużego miasta, do pałaców książęcych, do córek króli odzianych w złoto, ale do Nazaretu, do małego miasteczka, do dziewicy, małżonki rzemieślnika imieniem Józef. Zatem Bóg nie baczy na urodzenie, na posiadane dobra. Prawdziwą zasługą w oczach Boga jest pokora, skromność, niewinność w zachowaniu, umiłowanie czystości.

Anioł pozdrowił ją trzema tytułami o niezrozumiałej wielkości. Pierwszy dotyczy jej samej: „Pozdrowiona bądź pełna łaski”, czyli Ty jesteś najświętszą ze wszystkich, skarbcem wszystkich łask Bożych. Druga dotyczy Boga: „Pan z Tobą”, jesteś przez Niego chroniona, towarzyszy Ci i prowadzi. Trzecia odnosi się do ludzi: „błogosławiona między niewiastami”, jesteś uprzywilejowana, wywyższona ponad wszystkich.

Z jakim szacunkiem kierujemy te same słowa do Maryi odmawiając różaniec? Maryja jest poruszona na słowa anioła mówiącego jej o Bogu. Pochwały ją zmieszały, przeraziły. Żadnej z zasług nie przypisuje sobie, ale wszystkie Bogu, tylko On musi być wielbiony i błogosławiony.

Jak wielka jest różnica pomiędzy Maryją a szatanem! – Szatan, widząc jakim pięknem został obdarzony, chciał, jak mówi Izajasz, stać się podobnym do Boga, wstąpić na niebiosa i postawić swój tron powyżej gwiazd Bożych (Iz12,13-14). Co by powiedział i za jak wszechmocnego by się uznał, gdyby został wyróżniony jak Maryja? Pokorna Dziewica tak nie uczyniła – im więcej była wysławiana, tym bardziej pokorna się stawała. I ta pokora była pięknem, które ukochał Król królów: „Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie (Łk 1,29)”.

A ty, duszo moja, jak naśladujesz Maryję podczas niebezpiecznych pochwał, którymi obdarowują cię ludzie? Ach! Pełna dumy myślisz, że na nie zasługujesz, podobają ci się. Jeśli je odrzucisz, otrzymasz inne, większe! Ile było wstydliwych upadków, skutków pochlebstw!

O Maryjo, o boska siło naprawcza wszystkich naszych złych czynów, o godna Matko Boga, w jakie zakłopotanie wprawia mnie Twoja pokora! Z tego powodu wszystkie pokolenia nazywać Cię będą błogosławioną: Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia (Łk1,48)”. Jakże boleję, obraziwszy wiele razy Boga pychą i zasmucając Twoje słodkie, pokorne Serce. Jeżeli zechcesz na mnie spojrzeć łaskawym okiem Matki, szybko wrócę do jedności z Nim. Jeżeli będę potrafił Cię kochać, przestanę być nieszczęśliwy. W Twoich dłoniach są wszystkie łaski, możesz ocalić, kogo zechcesz. O, pełna łaski, ocal duszę moją!”

Bł. Bartolo Longo „Nabożeństwo dwudziestu sobót. Łaskami słynące nabożeństwo różańcowe.”

~*~

Św. Jan od krzyża i św. Teresa Wielka mówią np. o ogołoceniu się, które pomoże w trwaniu w obecności Bożej…

NIE DAĆ PONIEŚĆ SIĘ EMOCJOM – NEGATYWNYM CZY POZYTYWNYM – OWOCEM DUCHA JEST OPANOWANIE! (Ga5,22). Jak są powody do radości to jednoczę się z Panem zmartwychwstałym, a jeśli powody do smutku, to jednoczę się z ukrzyżowanym…. wtedy złącze się w pokoju i ciszy z miłością, pojawi się cierpliwość… Zostawić wszystko i pójść za Nim może każdy z nas tu i teraz, zostawiając za sobą to co nas od Boga oddala, a poświęcając się temu, co nas do Niego zbliża… chodzi szczególnie o wyznawane Jego wartości :) np. Nie osądzać, bo myśli swoje przymuszasz, by złym się zajmowały i przez to siebie dręczysz… A my mamy się poddać Duchowi Św. by LECZYŁ NASZE SERCA :)

Zasady miłości Jana od krzyża:

Wszystko dla Ciebie i nic dla mnie…

Nie jest świat godny jednej myśli człowieczej, gdyż ona się Bogu należy; każdą więc myśl nie odnoszącą się do Boga kradniemy Mu…

Duszy z Bogiem złączonej lęka się szatan jak samego Boga…

Jeśli dusza pragnie, by się jej Bóg oddał, najpierw sama powinna Mu się oddać całkowicie…

Żyj tak, jakby tu nie było nikogo, tylko Bóg i ty, by twego serca nie zatrzymała jakaś rzecz ludzka…

SZUKAJCIE W CZYTANIU, A ZNAJDZIECIE W ROZMYSLANIU; PUKAJCIE W MODLITWIE, A OTWORZĄ WAM W KONTEMPLACJI…

Więcej się nabywa w przeciągu jednej godziny w skarbach Bożych, niż w naszych własnych przez całe nasze życie.

Miłość nie polega na odczuwaniu wielkich rzeczy lecz na wielkim ogołoceniu i cierpieniu dla Umiłowanego…

….czyli chodzi o wyrzeczenie się stopniowe tego co mnie od Boga oddziela… a to nieraz jest bolesny zabieg…

 

Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.  Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła! Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień. Rz13,11b-13a

 *

„Święty, Święty, Święty”

*

Ostatni rozkaz

Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił.  A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.  Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.  Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.  Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata». Mt28,16-20

 

Kto przyjmie chrzest w imię Boga, Syna i Ducha Św – będzie zbawiony…. Jest Jeden Bóg w Trzech Osobach:

Duch Św – miłość, która spaja Ojca z Synem, trwają w komunii serc… Syn – Król królów i pan panujących, na Jego imię zegnie się każde kolano

O Sercu Jezusa możemy zaczerpnąć wiele z litanii do Serca Jezusowego.

A teraz będzie o Bogu Ojcu – Stworzycielu….

Maryja – tylko w Bogu uznawała dobro…. Zachwycała się Nim jak nikt inny na świcie… – zachwycała się swoim Synem… zachwycała  się Duchem Św…. była pełna łaski :) Trwała na modlitwie słowem Bożym, zachowywała je i przez to była w stanie Bogu mówić TAK :)

*

A WIĘC KIM JEST NASZ BÓG?

……..

ODWIECZNY

Pan tylko jest prawdziwym Bogiem  Tak mówi Pan, Król Izraela  i Odkupiciel jego, Pan Zastępów:  Ja jestem pierwszy i Ja ostatni;  i nie ma poza Mną boga.   Któż jest do Mnie podobny? – Niech woła,  niech to ogłosi i niech Mi dowiedzie!  Kto przepowiedział przyszłość od wieków  i to, co ma nadejść, niech nam obwieści!   Nie lękajcie się ani nie przerażajcie!  Czyż nie przepowiedziałem z dawna i nie oznajmiłem?  Wy jesteście moimi świadkami: czy jest jaki Bóg oprócz Mnie?  albo inna Skała? – Ja nie znam takiego! Iz44,5-8

Taki jest zamiar powzięty,  co do całej ziemi;  taka jest ręka wyciągnięta  na wszystkie narody.  Jeżeli Pan Zastępów postanowił,  kto się odważy przeszkodzić?  Jeżeli ręka Jego wyciągnięta,  kto ją cofnie? Iz14 ,26-27

Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem,  jest Bogiem żywym i Królem wiecznym.  Gdy się gniewa, drży ziemia,  a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu.  Tak macie mówić do nich:  „Bogowie, którzy nie uczynili nieba i ziemi,  znikną z ziemi i spod tego nieba”. Jr10,10-11

Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić,  wszystkie krańce świata,  bo Ja jestem Bogiem,  i nikt inny! Iz45 ,22

WIECZNY BÓG

Panie, Ty dla nas byłeś ucieczką  z pokolenia na pokolenie.  Zanim góry narodziły się w bólach,  nim ziemia i świat powstały,  od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem.  Bo tysiąc lat w Twoich oczach  jest jak wczorajszy dzień, który minął,  niby straż nocna. Ps90 ,1-4

I siódmy anioł zatrąbił,  i w niebie powstały donośne głosy mówiące:  «Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Jego Pomazańca  i będzie królować na wieki wieków». Ap11,15

JEDYNY BÓG

Pan tylko jest prawdziwym Bogiem. Tak mówi Pan, Król Izraela  i Odkupiciel jego, Pan Zastępów:  Ja jestem pierwszy i Ja ostatni;  i nie ma poza Mną boga.   Któż jest do Mnie podobny? – Niech woła,  niech to ogłosi i niech Mi dowiedzie!  Kto przepowiedział przyszłość od wieków  i to, co ma nadejść, niech nam obwieści!   Nie lękajcie się ani nie przerażajcie!  Czyż nie przepowiedziałem z dawna i nie oznajmiłem?  Wy jesteście moimi świadkami: czy jest jaki Bóg oprócz Mnie?  albo inna Skała? – Ja nie znam takiego! Iz44,5-8

Ja jestem Pan, i nie ma innego.  Poza Mną nie ma Boga.  Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś,   aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu,  że beze Mnie nie ma niczego.  Ja jestem Pan, i nie ma innego. Iz45,5-6

Wy jesteście moimi świadkami – wyrocznia Pana -  i moimi sługami, których wybrałem,  abyście mogli poznać i uwierzyć Mi,  oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję.  Boga utworzonego przede Mną nie było  ani po Mnie nie będzie. Iz43,10

WSZECHMOGĄCY BÓG

Taki jest zamiar powzięty,  co do całej ziemi;  taka jest ręka wyciągnięta  na wszystkie narody.  Jeżeli Pan Zastępów postanowił,  kto się odważy przeszkodzić?  Jeżeli ręka Jego wyciągnięta,  kto ją cofnie? Iz14,26-27

Kto zmierzył wody morskie swą garścią  i piędzią wymierzył niebiosa?  Kto zawarł ziemię w miarce?  Kto zważył góry na wadze  i pagórki na szalach?   Oto narody są jak kropla wody u wiadra,  uważa się je za pyłek na szali.  Oto wyspy ważą tyle co ziarnko prochu. Iz40,12.15

Bóg nie jest jak człowiek, by kłamał,  nie jak syn ludzki, by się wycofywał.  Czyż On powie coś, a nie uczyni tego,  lub nie wykona tego, co oznajmił? Lb23,19

Kto Mu zabroni, choć zniszczy?  Kto zdoła powiedzieć: „Co robisz?” Hi9,12

Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie: «Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie. Dz10,34-35

Wiara Syrofenicjanki: Wybrał się stamtąd i udał się w okolice Tyru i Sydonu. Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział, lecz nie mógł pozostać w ukryciu.  Wnet bowiem usłyszała o Nim kobieta, której córeczka była opętana przez ducha nieczystego. Przyszła, upadła Mu do nóg,  a była to poganka, Syrofenicjanka rodem, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki. Odrzekł jej: «Pozwól wpierw nasycić się dzieciom; bo niedobrze jest zabrać chleb dzieciom, a rzucić psom».  Ona Mu odparła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta pod stołem jadają z okruszyn dzieci».  On jej rzekł: «Przez wzgląd na te słowa idź, zły duch opuścił twoją córkę».  Gdy wróciła do domu, zastała dziecko leżące na łóżku, a zły duch wyszedł. Mk7,24-30

BÓG ŻYWY

Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem,  jest Bogiem żywym i Królem wiecznym.  Gdy się gniewa, drży ziemia,  a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu.  Tak macie mówić do nich:  „Bogowie, którzy nie uczynili nieba i ziemi,  znikną z ziemi i spod tego nieba”. Jr10,10-11

Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was». Wj3,14

Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Mt16,16

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy, ma życie wieczne. J6,47

Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. J10,10

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». J6,51

Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, J10,9.14

WSZECHOBECNY BÓG

Gdzież się oddalę przed Twoim duchem?  Gdzie ucieknę od Twego oblicza?  Gdy wstąpię do nieba, tam jesteś;  jesteś przy mnie, gdy się w Szeolu położę.  Gdybym przybrał skrzydła jutrzenki,  zamieszkał na krańcu morza:  tam również Twa ręka będzie mnie wiodła  i podtrzyma mię Twoja prawica. Ps139,7-10

Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».Mt28,20

Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą;  nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem.  Umacniam cię, jeszcze i wspomagam,  podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą. Iz41,10

Pan Zastępów jest z nami,  Bóg Jakuba jest dla nas obroną. Ps46,8

I uczynią Mi święty przybytek, abym mógł zamieszkać pośród was. Wj25,8

I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg,  Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi;  oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność:  cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia! Iz25,9

PAN NAJWYŻSZY

O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» Rdz18,25

Pan nasz jest wielki i zasobny w siły,   mądrość Jego jest niewypowiedziana. Ps147,5

I nie będą się musieli wzajemnie pouczać   jeden mówiąc do drugiego:   „Poznajcie Pana!”   Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego   poznają Mnie – wyrocznia Pana,   ponieważ odpuszczę im występki,   a o grzechach ich nie będę już wspominał». Jr31,34

O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!Rz11,33

Kto przebywa w pieczy Najwyższego   i w cieniu Wszechmocnego mieszka,   mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo,   mój Boże, któremu ufam». Ps91,1.2

STWÓRCA WSZECHRZECZY

bo w Nim zostało wszystko stworzone:   i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,   byty widzialne i niewidzialne,   czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze.   Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.   On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.Kol1,16.17

Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,   ale jeszcze się nie ujawniło,   czym będziemy.   Wiemy, że gdy się objawi,   będziemy do Niego podobni,   bo ujrzymy Go takim, jakim jest. 1J3,2

BEZGRANICZNY BÓG

Pan nasz jest wielki i zasobny w siły,   mądrość Jego jest niewypowiedziana. Ps147,5

O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!   Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą?Rz11,33.34

Pan się mu ukaże z daleka:   Ukochałem cię odwieczną miłością,   dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość. Jr31,3

SĘDZIA CAŁEJ ZIEMI

O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» Rdz18,25

OJCIEC, SYN I DUCH ŚWIĘTY

Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym. Pwt6,4

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Mt28,19

Ojcze nasz, który jesteś w niebie,   niech się święci imię Twoje! Mt6,9

A Słowo stało się ciałem   i zamieszkało wśród nas.   I oglądaliśmy Jego chwałę,   chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,   pełen łaski i prawdy.   Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył J1,14.18

Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi! 2Kor13,13

EMANNUEL – BÓG Z NAMI

Na początku było Słowo,   a Słowo było u Boga,   i Bogiem było Słowo.   Ono było na początku u Boga.    Wszystko przez Nie się stało,   a bez Niego nic się nie stało,   co się stało    Na świecie było [Słowo],   a świat stał się przez Nie,   lecz świat Go nie poznał.    Przyszło do swojej własności,   a swoi Go nie przyjęli. J1,1-3.10.11

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.  Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. J3,16.17

ODKUPICIEL ŚWIATA

«Baranek zabity jest godzien   wziąć potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo». Ap5,12

Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem,  ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy. 1P1,18-19

Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. J1,29

On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was. 1P1,20

ŚWIĘTY

Któż jest pośród bogów równy Tobie, Panie,   w blasku świętości, któż Ci jest podobny,   straszliwy w czynach, cuda działający!Wj15,11

I wołał jeden do drugiego:   «Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów.   Cała ziemia pełna jest Jego chwały». Iz6,3

Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. J17,11

Gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa». Dz4,30

BÓG MIŁOŚCI

Błogosław, duszo moja, Pana,   i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach!   On odpuszcza wszystkie twoje winy,   On leczy wszystkie twe niemoce,   On życie twoje wybawia od zguby,   On wieńczy cię łaską i zmiłowaniem. Ps103,2-4

Jakże cię mogę porzucić, Efraimie,   i jak opuścić ciebie, Izraelu?   Jakże cię mogę równać z Admą   i uczynić podobnym do Seboim?   Moje serce na to się wzdryga   i rozpalają się moje wnętrzności Oz11,8

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ

Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, Ef3,17

Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał1: «Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, Wj34,6

BOŻE PRAWO MIŁOŚCI

Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. Pwt6,5

«Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Wj20,2

Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.Pwt5,15

BOŻA MIŁOŚĆ DO GRZESZNIKÓW

I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce,  ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rz8,38.39

Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni. A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował,    i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. Ef2,3-5

BOŻE MIŁOSIERDZIE

Szczęśliwy lud, któremu tak się powodzi,   szczęśliwy lud, którego Bogiem jest Pan. Ps144,15

Błogosław, duszo moja, Pana,   i całe moje wnętrze – święte imię Jego!    On odpuszcza wszystkie twoje winy,   On leczy wszystkie twe niemoce,   On twoje dni nasyca dobrami:   odnawia się młodość twoja jak orła Ps103,1.3.5

BOŻA POWSZECHNA MIŁOŚĆ

Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,   które wydaje owoc w swoim czasie,   a liście jego nie więdną:   co uczyni, pomyślnie wypada. Ps1,3

Wy zaś z weselem wodę czerpać będziecie   ze zdrojów zbawienia.Iz12,3

Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu». J4,14

BÓG POKOJU 

Obfity pokój55 dla miłujących Twe Prawo,   nie spotka [ich] żadne potknięcie. Ps119,165

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Mt10,34

Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,  łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. Ga5,22.23

O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!  A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. Flp4,6.7

Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,    i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą:   przez Niego – i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach,   wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.   Udział adresatów w skutkach odkupienia   I was, którzy byliście niegdyś obcymi [dla Boga] i [Jego] wrogami przez sposób myślenia i wasze złe czyny,  teraz znów pojednał w doczesnym Jego ciele przez śmierć, by stawić was wobec siebie jako świętych i nieskalanych, i nienagannych, Kol1,19-22

Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr12,14

Dziełem sprawiedliwości będzie pokój,  a owocem prawa – wieczyste bezpieczeństwo.  Lud mój mieszkać będzie w stolicy pokoju,  w mieszkaniach bezpiecznych,  w zacisznych miejscach wypoczynku. Iz32

POKÓJ OD JEZUSA

Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Rz5,1

POKÓJ I MIECZ

Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Łk12,51

Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 1P5,8

CUDOWNY DORADCA

Synu mój, nie zapomnij mych nauk,   twoje serce niech strzeże nakazów,    bo wiele dni i lat życia   i pełnię ci szczęścia przyniosą Prz3,1.2

MĄDRA RADA

Głupi uważa swą drogę za słuszną,   ale rozważny posłucha rady. Prz12,15

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,   bo nawet nocami upomina mnie serce.  Ukażesz mi ścieżkę życia,   pełnię radości u Ciebie,   rozkosze na wieki po Twojej prawicy. Ps16,7.11

Rządzi pokornymi w sprawiedliwości,   ubogich uczy swej drogi. Ps25,9

MÓJ OJCIEC I MÓJ BÓG

Ty bowiem jesteś narodem poświęconym Panu, Bogu twojemu. Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, byś spośród wszystkich narodów, które są na powierzchni ziemi, był ludem będącym Jego szczególną własnością.   Wybranie – dowodem umiłowania Bożego   Pan wybrał was i znalazł upodobanie w was nie dlatego, że liczebnie przewyższacie wszystkie narody, gdyż ze wszystkich narodów jesteście najmniejszym,  lecz ponieważ Pan was umiłował i chce dochować przysięgi danej waszym przodkom. Wyprowadził was mocną ręką i wybawił was z domu niewoli z ręki faraona, króla egipskiego. Pwt7,6-8

Anioł Pana zakłada obóz warowny   wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie.    Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka.   Bójcie się Pana, święci Jego,   gdyż bogobojni nie doświadczają biedy.Ps34,8-10

mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo,   mój Boże, któremu ufam». Ps91,2

Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,   wszystkich wzywających Go szczerze. Ps145,18

BLISKOŚĆ BOGA

Lepiej się uciec do Pana,   niż pokładać ufność w człowieku.    Lepiej się uciec do Pana,   niżeli zaufać książętom. Ps118,8.9

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. Hbr11,1

W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. J14,23

DOBROĆ BOGA

Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan,   szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka.   Bójcie się Pana, święci Jego,   gdyż bogobojni nie doświadczają biedy.    Możni zubożeli i zaznali głodu;   a szukającym Pana żadnego dobra nie zabraknie. Ps34,9-11

PAN ZASTĘPÓW

Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. Mt16,27

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą.  Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli.  Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu:  dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Łk2,811

BÓG, KTÓRY POMAGA

Dawidowy.   Pan światłem i zbawieniem moim:   kogóż mam się lękać?   Pan obroną mojego życia:   przed kim mam się trwożyć?  Gdy na mnie nastają złośliwi,   by zjeść moje ciało,   wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele,   chwieją się i padają.    Chociażby stanął naprzeciw mnie obóz,   moje serce bać się nie będzie;   choćby wybuchła przeciw mnie wojna,   nawet wtedy będę pełen ufności. Ps27,1-3

Bóg jest naszym Bogiem na wieki wieków   i że On nas będzie prowadził Ps48,15

Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą;   nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem.   Umacniam cię, jeszcze i wspomagam,   podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą. Iz41,10

KRÓL królów

Bramy, podnieście swe szczyty   i unieście się, prastare podwoje,   aby mógł wkroczyć Król chwały.    «Któż jest tym Królem chwały?»   «Pan, dzielny i potężny,   Pan, potężny w boju». Ps24,7.8

Oto król będzie panował sprawiedliwie   i książęta rządzić będą zgodnie z prawem. Iz32,1

Albowiem Pan jest naszym sędzią,   Pan naszym prawodawcą,   Pan naszym królem!   On nas zbawi! Iz33,22

A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków! Amen. 1Tm1,17

~*~

 „Im bardziej uwierzymy w to, że nasze szczęście i poczucie wartości  w życiu możemy tworzyć sami, tym rzadziej będziemy spoglądać w stronę Boga jako Dawcy szczęścia i spełnienia. Im bardziej będziemy przekonani, że to my mamy decydować o tym, co jest dla nas najlepsze, tym rzadziej będziemy podążać drogą wytyczoną przez Boga i wierzyć, że ona jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. A zatem, im dalej odejdziemy od źródła prawdziwego szczęścia i poczucia wartości, tym mniej tego szczęścia doświadczymy w naszym życiu.

Dopiero, kiedy zdecydujemy się zawierzyć Jezusowi, przekonamy się, że Bóg kocha i akceptuje nas bezwarunkowo.

POLEGAJ NA BOGU, ŻE BĘDZIE ŻYŁ W TOBIE I DZIAŁAŁ POPRZEZ CIEBIE.

Głęboka wiara i przekonanie, że Chrystus jest twoim Zbawicielem, zapewniają ci odwrócenie się od grzechu oraz od myślenia, że to ty masz prawo decydować o tym, co jest dobre, a co złe. Pewność wiary daje ci za to siłę zwrócenia się do Jezusa z prośbą o to, aby poprzez relację z Nim przemienił cię w Boże dziecko.

Biblia mówi: „(…) zesłał Bóg Syna swego [Chrystusa] (…), aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo” (Ga4,4-5).

Nasza odpowiedź dana Chrystusowi, że rzeczywiście w Niego wierzymy, odwraca nas od grzechu i zwraca ku Niemu – zawiera także nasze zaufanie i poleganie na Bogu, że będzie żył w nas i działał poprzez nasze przemienione życie. Apostoł Paweł powiedział: „Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życie wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie” (Ga2,19-20).

Ci, którzy podejmą kroki wiary, doświadczą w swoim życiu prawdziwego szczęścia i poczucia wartości, ponieważ te wartości pochodzą tylko z bezwarunkowej miłości i akceptacji, którą mamy w Jezusie Chrystusie. W tej i tylko w tej relacji wykraczamy poza więzi budowane na zasługach, podporządkowaniu się czy zmianie postępowania, a zamiast tego doświadczamy przemieniającej mocy płynącej z właściwej więzi z Bogiem, która z kolei ma przemienić wszystkie pozostałe więzi w naszym życiu.

A więc chcesz tego, czy nie? Uznajesz Chrystusa – Prawdę czy też nie? Teraz czas na twoją decyzję.”

J.McDowell „Oszuści”

~*~

Czas uwierzyć w cud! ;)

*

Bóg władcą świata

Sprawiedliwi, wołajcie radośnie na cześć Pana,

prawym przystoi pieśń chwały.

Sławcie Pana na cytrze,

śpiewajcie Mu przy harfie o dziesięciu strunach.

Śpiewajcie Jemu pieśń nową,

pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!

Bo słowo Pana jest prawe,

a każde Jego dzieło niezawodne.

On miłuje prawo i sprawiedliwość:

ziemia jest pełna łaskawości Pańskiej.

Przez słowo Pana powstały niebiosa

i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.

On gromadzi wody morskie jak w worze:

oceany umieszcza w zbiornikach.

Niech cała ziemia boi się Pana

i niech się Go lękają wszyscy mieszkańcy świata!

Bo On przemówił, a wszystko powstało;

On rozkazał, a zaczęło istnieć.

Pan udaremnia zamiary narodów;

wniwecz obraca zamysły ludów.

Zamiar Pana trwa na wieki;

zamysły Jego serca – poprzez pokolenia.

Szczęśliwy lud, którego Bogiem jest Pan -

naród, który On wybrał na dziedzictwo dla siebie.

Pan patrzy z nieba,

widzi wszystkich synów ludzkich.

Spogląda z miejsca, gdzie przebywa,

na wszystkich mieszkańców ziemi:

On, który ukształtował każdemu z nich serce,

On, który zważa na wszystkie ich czyny.

Nie uratuje króla liczne wojsko

ani wojownika nie ocali wielka siła.

W koniu zwodniczy ratunek

i mimo wielkiej swej siły nie umknie.

Oto oczy Pana nad tymi, którzy się Go boją,

nad tymi, co ufają Jego łasce,

aby ocalił ich życie od śmierci

i żywił ich w czasie głodu.

Dusza nasza wyczekuje Pana,

On jest naszą pomocą i tarczą.

W Nim przeto raduje się nasze serce,

ufamy Jego świętemu imieniu.

Niech nas ogarnie łaska Twoja Panie,

według ufności pokładanej w Tobie! Ps33

*

Jeśli nie zaczniesz oddychać Duchem Świętym, udusisz się samym sobą…

~*~

Jezu, ufam Tobie

*

Możliwość komentowania jest wyłączona.